CO VÁM MŮŽEME NABÍDNOUT

VZDĚLÁVACÍ WORKSHOPY

Připravíme pro Vás kurz měkkých i tvrdých dovedností, ukážeme Vám, jak propojit práci s lidmi s technikami projektového řízení. Vše si můžete vyzkoušet formou tréninku či hry. Můžeme školit celý životní cyklus projektu nebo jen některé vychytávky. Zcela záleží na domluvě.

Máme koučování či konzultace přesně přizpůsobené potřebám projektových manažerů. Známe velmi dobře projektové řízení a pomůžeme Vám ve Vaší konkrétní situaci (třeba správně zahájit projekt, konečně dokončit projekt, facilitace jednání se zainteresovanými stranami atd.). Můžeme za Vámi přijet nebo se spojíme online.

Pokud máte o naše služby zájem nebo byste jen chtěli víc informací, kontaktujte nás na:

zuzanajezkova@institutps.cz či +420 777 863 955.

KDE SE S NÁMI MŮŽETE POTKAT

Chtěli byste nás nejdřív poznat osobně? Zajímá Vás, kde jsme se svými příspěvky vystupovali? Máme pro Vás přehled minulých i budoucích akcí.

WEBINÁŘ KOGNITIVNÍ OMYLY 22. 4. 2021

Znáte iracionální omyly, kterých se dopouští i Váš mozek?

Online webinář pořádaný pod hlavičkou IPMA Czech republic.


Projektový manažer je denně pod tlakem rozhodnutí a očekává se od něj, že bude fungovat jako hodinový stroj. Jenže člověk jako stroj vůbec nepřemýšlí! Používá mozek, který byl připraven na úplně odlišné prostředí lovců a sběračů, mozek, který „šetří“ naši energii tak, že mnoho rozhodnutí provede, aniž bychom si to uvědomili. Dělá však při tom spoustu chyb. Vysvětíme Vám proto, na které z nich si dát pozor. Pokud je totiž neznáte, může Vás to stát spoustu peněz i času.

Společně proto nahlédneme na to, co se děje v mozku manažerů při rozhodování i jakých klíčových omylů se dopouští:

  • Jaké kognitivní klamy zkreslují naše rozhodování (a možná o tom nevíte)?
  • Jak nám náš mozek znesnadňuje správně se rozhodnout?
  • Poslouchat spíš intuici či rozum? V čem se jejich fungování liší?

A pokud zbude čas, tak si možná položíme otázku, zda vůbec něco jako rozumné a vědomé rozhodnutí existuje :-).

24. KONFERENCE Výroba a vlastnosti oceli na ingoty a odlitky - 3. 9. 2020

Na konferenci České slévárenské společnosti jsme vystoupili s příspěvkem na téma Management  x  člověk.

 

Co když jdou některé techniky managementu přímo proti lidskému mozku? A co když právě proto selhávají?

Ve statistikách se dlouhodobě ukazuje, že okolo 50 % projektů končí neúspěchem. Ukážeme Vám nový úhel pohledu na jednu z příčin této hrozivé statistiky.

Odhalíme Vám také oblast, ve které má 92 % českých pracovníků rezervy. A díky které se dá o více jak 20% zvýšit ziskovost i produktivita.

Podíváme se na největší chyby z pohledu lidské psychiky, které Vás mohou zbytečně připravovat o Váš čas. Dostanete informace, které Vám umožní lépe "využívat" lidi pro dosahování stanovených cílů. Pochopíte, proč je nezbytné modifikovat metody řízení, abyste mohli plně využívat potenciál lidského mozku i celého projektového týmu.

Poznejte jak na management v 21. století. Koncepty top-down (command and control) jsou v současné době zastaralé a těžkopádné, stejně jako s nimi spojené koncepty leadershipu a motivace (leader-follower). To nutně vyžaduje i jiný přístup k managementu a motivaci!

KONFERENCE PROJEKTOVÝ MANAGEMENT: start VS cíl - 16. - 17. 5. 2019

Opět vystupujeme na zlínské konferenci, tentokrát s příspěvkem Projektový management 3.0

Poznejte jak na management v 21. století! Koncepty top-down (command and control) jsou v současné době zastaralé a těžkopádné, stejně jako s nimi spojené koncepty leadershipu a motivace (leader-follower). Budoucnost s největší pravděpodobností patří adaptivním, agilním, plochým shlukům sebeorganizovaných týmů. To nutně vyžaduje i jiný přístup k managementu, motivaci a leadershipu (leader-leader). Pojďte si něco málo z této široké oblasti vyzkoušet na vlastní kůži!

Čeká Vás praktické cvičení (ano, budeme si trochu hrát). Ale neskončíme jen u toho. Ukážeme si, jak nás některé myšlenkové procesy drží v „old school“ managementu, a kam se lze posunout. A jelikož pak možná budete pro protlačení těchto nových postupů u Vás v organizaci potřebovat hodně vyjednávacích schopností, naučíme Vás i pár skvělých „psychologických“ technik, jak se prosadit.

KONFERENCE PROJEKTOVÝ MANAGEMENT: start VS cíl - 23. - 24. 5. 2018

Vystoupíme na skvělé zlínské konferenci s příspěvkem Projektový manažer jako telepat? Aneb jak neslibovat vzdušné zámky, a přesto naplnit očekávání.

Na tomto praktickém workshopu si na vlastní kůži vyzkoušíte, jak je těžké vydolovat z lidí, co od vás doopravdy potřebují, a následně to přetavit do jasně formulovaného a realistického cíle. A ještě k tomu se nezamotat do překvapivých psychologických omylů, které na projektové týmy čekají na každém rohu.

Odhalím vám proto typické chyby při stanovení cílů projektu. Ukážu vám, jaké otázky a v jakém pořadí zainteresovaným stranám klást, abyste získali co nejpřesnější představu o jejich potřebách. Vysvětlím, na co si dát následně pozor, abyste stanoveného cíle dosáhli, i s nedokonalými mozky, které v sobě nosíme všichni.

Prostě si ukážeme, jak zůstat od začátku až do konce projektu na jedné lodi, a to i přesto, že máte pocit, že na ni nastoupil slepý, hluchý a němý, a každý z nich chce doplout úplně jinam.

Z workshopu si odnesete dva checklisty pro stanovení cílů projektu a zmapování projektu při jeho startu, které budete moct následně využít ve své praxi.

QUO VADIS PM - 15. 11. 2017

Zuzka Ježková měla na akci příspěvek na téma Jak řídit projekty bez křišťálové koule: Psychologie rozhodování.

O čem to bylo? 

Projektový manažer je denně pod tlakem rozhodnutí a očekává se od něj, že bude fungovat jako hodinový stroj. Jenže člověk jako stroj vůbec nepřemýšlí! Používá mozek, který byl připraven na úplně odlišné prostředí lovců a sběračů. Společně proto nahlédneme na to, co se děje v mozku projektových manažerů při rozhodování i jakých klíčových omylů se dopouští. V průběhu prezentace si ukážeme, co bychom při každodenním řízení projektů mohli dělat, abychom se rozhodovali s vyšší úspěšností než při pohledu do věštecké koule.

Více informací o akci zde.

KONFERENCE PROJEKTOVÝ MANAGEMENT: 1 VS 0 - 17. 5. 2017

Vystoupíme na skvělé zlínské konferenci s příspěvkem Projektové řízení x člověk.

Co když jdou některé techniky PM přímo proti přirozenosti lidského mozku? A co když právě proto někdy selhávají?

Ve statistikách se dlouhodobě ukazuje, že okolo 50 % projektů končí neúspěchem. Ukážeme Vám nový úhel pohledu na jednu z příčin této hrozivé statistiky.

Odhalíme Vám také oblast, ve které má 92 % českých pracovníků rezervy. A díky které se dá o více jak 20% zvýšit ziskovost i produktivita.

Projdeme společně životním cyklem projektu z pohledu lidské psychiky. Podíváme se na největší chyby, které Vás mohou zbytečně připravovat o Váš čas. Dostanete informace, které Vám umožní lépe „využívat“ lidi pro dosahování stanovených cílů. Pochopíte, proč je nezbytné modifikovat metody projektového řízení, abyste mohli plně využívat potenciál lidského mozku i celého projektového týmu.

Více informací zde.

WEBINÁŘ - 15. 11. 2016

Psychologické chyby při stanovení cílů projektu. Co když je taky děláte?

15.11.2016 o 17,30 hod - Vysílání a informace zde.


Ve statistikách se dlouhodobě ukazuje, že okolo 50 % projektů končí neúspěchem. Co když je to tím, že některé metody PM jdou v podstatě přímo proti přirozenosti lidského mozku?
A to i ty týkající se stanovení cíle. 

  • Taky se Vám někdy stává, že musíte neustále dokola připomínat členům svého týmu, na čem mají pracovat a proč?
  • Je to jako by ostatní ani nechápali všechny souvislosti projektu?
  • Půl roku na něčem pracujete a zadavatel pak chce najednou změnit skoro celé zadání? 

Tyto problémy mohou být zapříčiněny právě nevhodně zvoleným postupem při stanovení cíle projektu. 
V tomto webináři se podíváme na to, jak identifikovat a popsat cíl tak, aby mu zainteresované strany věřily a aby byl tým cíl schopen dosáhnout. Ukážeme, jak lze elegantně propojit projektové řízení s postupy používanými v koučování.  Odhalíme základní chyby, kterých se projektoví manažeři ve vztahu k cílům dopouštějí. 

QUO VADIS PM - 4. 11. 2016

Jak postupovat, aby lidé dělali to, co od nich očekáváte a rádi 

Aneb využívání emocí a hodnot při řízení projektového týmu.  Příspěvek se zaměřuje na projektový tým očima psychologie i neurologie. V průběhu představíme případovou studii a vyzkoušíme si i osvědčené triky pro efektivní práci s projektovým týmem.

Informace zde.