Rozhovor pro Objevit.cz – Jak řídit projekty, správně se rozhodovat a všechno to stíhat

Dne 22. listopadu vyšel rozhovor pro Objevit.cz. Povídali jsme si o rozhodování, projektech i time managementu. A padl i nějaký ten vtípek 🙂

Zuzana Ježková: Je potřeba přestat řídit projekty a začít vést lidi k úspěšným projektům

Je to vystudovaná psycholožka, ale není to jen tak ledajaká psycholožka. Zuzana Ježková je už přes 11 let také projektovou manažerkou. V současné době své pracovní nasazení v oblasti projektového managmentu trochu utlumila, aby se mohla více věnovat předávání vědomostí a zkušeností. Vede kurzy, odborná školení, koučuje, píše rozmanité texty, a v neposlední řadě také točí naučná videa.

Zdravím tě, Zuzano. Dá se naučit správné rozhodování? Ptám se na to, protože vedeš online kurz, který se tomuto tématu věnuje. Píšeš o tom články. Ale osobně stále nechápu, jak by se to dalo naučit. Můžeš to popsat?

Ahoj Ondro, no ono je otázkou, co si představuješ pod pojmem správné rozhodování. Určitě se dá naučit správnému postupu při rozhodování. Tedy tomu, abychom se nenechali ošálit různými zkresleními našeho mozku, abychom vzali v potaz všechna relevantní kritéria, a vůbec poznali, která jsou ta relevantní, a abychom si dokázali vybrat.

Jenže žádný rozhodovací proces ti bohužel nezajistí, že to dopadne dobře. Můžeš si třeba vybrat opravdu pro tebe ten nejvhodnější model auta, ale pak máš třeba smůlu, a zrovna ty dostaneš zmetek z výroby. Takže to bylo správné rozhodnutí, ale ne úplně dobrý výsledek.

Existuje na to i hezká hádanka od Cyrila Höschla. Doporučil bys potrat ženě, která je těhotná a která má už osm dětí, z nichž tři jsou hluché, dvě slepé, jedno mentálně retardované a ona sama má syfilis?

 

Chcete vědět, jak to dopadlo?

Zajímá vás, co jsem odpověděla na další záludné otázky, jako např.:

  • Zajímáš se také o projektové řízení. Jsou nějaké vlastnosti a schopnosti, které by projektovému manažerovi neměly chybět?

  • Liší se nároky na projektové manažery napříč odvětvími?

  • V čem čeští projektoví manažeři obecně nejvíce chybují?

A jste zvědaví, jak se jmenuje nejvytíženější pracovník na všech českých projektech napříč odvětvími?

Pokud ano, přečtěte si celý rozhovor pro Objevit.cz zde: http://objevit.cz/zuzana-jezkova-je-potreba-prestat-ridit-projekty-a-zacit-vest-lidi-k-uspesnym-projektum-t232699

Zuzana Ježková

Další články

  • Jak zlepšit výkon týmu pomocí týmové kreativity?Jak zlepšit výkon týmu pomocí týmové kreativity? Často se ptáme, jak zlepšit výkon týmu. Koho do něj vybrat, jak motivovat. A někdy při tom zapomeneme, že bychom mohli využít kreativitu. Kreativita, inovace a efektivní využívání […]
  • Co dělat, když nestíhám termínCo dělat, když se blíží deadline [INFOGRAFIKA] 7 otázek, které byste si měli položit, když nestíháte termín Musí to být hotovo do pátku. Deadline je už zítra. Šéf to chce mít odpoledne na stole! Ale co dělat, když to […]

Leave a Comment